Szpital w Mysłowicach po remoncie?

Remont Szpitala nr 2 im. Tadeusza Boczonia w Mysłowicach dobiega końca, właśnie trwają prace wykończeniowe.

Modernizacja 100-letniej placówki wraz z remontem kosztowała prawie 10 mln zł. W czasie kończącego się remontu (największego jak dotąd, jaki przeszedł szpital) przeprowadzane są też dwa przedsięwzięcia:

  • podniesienie efektywności energetycznej i zastosowanie odnawialnych źródeł energii ( finansowane w 80 proc. z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i miasto)  
  • kompleksowy remont  budynku interny (finansowany przez miasto Mysłowice). 

Obecnie modernizowany jest też  budynek administracji (wymiana instalacji centralnego ogrzewania). Remont zostanie zakończony w kwietniu.

Na szpital w Mysłowicach mieszkańcy miasta mogą po raz pierwszy przekazać 1 proc. od podatku. Jest to możliwe dzięki porozumieniu, które w styczniu placówka zawarła ze Stowarzyszeniem na rzecz Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej w Mysłowicach -  za pośrednictwem Stowarzyszenia można odpisać 1 proc. swojego podatku na rzecz szpitala, a także wspomóc miejską lecznicę indywidualnymi wpłatami i darowiznami. 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.