Szpital im. Pirogowa w Łodzi dostanie pieniądze na modernizację

Nowy budynek z nowoczesnym blokiem operacyjnym i OIOM-em powstaną w Szpital im. Pirogowa. W modernizacje placówki zainwestuje samorząd województwa łódzkiego.

Miasto przekaże na remont szpitala 40 mln zł. To nie pierwsze pieniądze, jakie zostaną przekazane na szpital, bo w czasie ostatniego roku zainwestowano w modernizacje budynku ok. 3 mln - jest to konieczne, ponieważ placówka jest jedną z najstarszych w Łodzi (wybudowano ją w 1920 r.) i wymaga już odnowy. 

Z dotacji Urzędu Marszałkowskiego udało się już  wyremontować oddział laryngologii wraz z blokiem operacyjnym i oddział urologiczny. Zakupiono też sprzęt o wartości ponad 2 mln zł, między innymi  laser, endoskopy, ultrasonografy.

Szpital im. Pirogowa - jako jeden z niewielu w kraju - wykonuje operacje wielonarządowe, jest też ośrodkiem transplantacji nerek.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.