O pół miliona złotych za daleko...

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało podejrzanych w sprawie wręczenia półmilionowej łapówki wysokiemu urzędnikowi Narodowego Funduszu Zdrowia. W zamian za korzyść majątkową prywatna placówka medyczna ze Śląska miała utrzymać korzystny kontrakt z NFZ.

Funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Katowicach, działając na zlecenie Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach, zatrzymali  trzy osoby w śledztwie dotyczącym przyjmowania korzyści majątkowych w związku z pełnieniem funkcji publicznych. Jednym z zatrzymanych jest wysoki urzędnik Narodowego Funduszu Zdrowia. Prokurator przedstawił  mu zarzut przyjęcia łapówki o wartości  515.000 zł. W zamian za te pieniądze załatwił uzyskanie kontraktu od NFZ dla jednej ze śląskich spółek medycznych. 

Zarzut wręczenia korzyści majątkowej przedstawiono przedstawicielowi prywatnej spółki medycznej oraz pośrednikowi w transakcji.  Po przedstawieniu zarzutów zastosowano wobec nich poręczenia majątkowe w kwotach od 5.000 zł do 100.000 zł. Podejrzanym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa.

 

Źródło: CBA

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.