Przeszczep trzustki z powodu aichmofobii

Przeszczepy trzustki nikogo nie dziwią - ten jednak został wykonany z powodu lęku pacjentki przed... igłami. Historia Sue York, chorującej na cukrzycę typu 1, która przeszła pierwszy na świecie przeszczep trzustki spowodowany aichmofobią, obiegła cały świat.

Pacjentka, o której mowa prawdopodobnie nie przeszłaby przeszczepu trzustki, gdyby nie jej cukrzyca typu 1 i ... strach przed igłami. Każdorazowe podanie insuliny kończyło się u niej panicznym lękiem, wymiotami i drgawkami... Z tego powodu miała stale problemy z wyrównaniem stężenia glukozy we krwi. Brytyjka choruje na cukrzycę od 7 roku życia, obecnie ma 55 lat.

Od kilku lat nie jeździła samochodem (kierowcy-cukrzycy przed każdą jazdą powinni sprawdzić poziom glukozy we krwi, a także oceniać glikemię co 2 godziny w czasie podróży), a że zdrowie nie pozwalało jej na dłuższe chodzenie - groziło jej uwiezienie w domu.... Traciła wzrok, czucie w stopach zaczynało zanikać.

Kobieta po operacji czuje się bardzo dobrze  - przeszczep całkowicie zmienił jej życie. Wreszcie skończyły się problemy z wchodzeniem po schodach, poprawił jej się wzrok, odzyskuje czucie w rejonach stóp, gdzie zaczynało zanikać.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.


Blogi »

Lew Starowicz

Lew Starowicz

Seksowne profesje

Kalendarium

« » marzec 2017
PnWtŚrCzPtSbN
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Studenci Medycyny i Farmacji