MZ: prace nad siecią szpitali publicznych ruszą dopiero za kilka miesięcy

Mapy potrzeb zdrowotnych i plany inwestycyjne będą podstawą dyskusji dotyczącej utworzenia sieci szpitali publicznych w Polsce. Prace koncepcyjne w tym zakresie zostaną rozpoczęte nie wcześniej niż w czerwcu – informuje Ministerstwo Zdrowia.

 

Jak przekazał w środę na posiedzeniu sejmowej komisji zdrowia wiceminister Krzysztof Łanda, resort stoi na stanowisku, że sieć szpitali powinna powstać; ideę popiera i zamierza prowadzić najpierw prace koncepcyjne, a potem zaproponować zmiany w prawie.

W informacji przekazanej posłom wskazano, że od kilku lat nie prowadzono jakichkolwiek prac koncepcyjnych w zakresie utworzenia sieci szpitali publicznych. Ostatnią zaawansowaną inicjatywę, jak podano, podjął w latach 2005-2007 ówczesny minister Zbigniew Religa.

„Sieć szpitali i prace nad nią nie mogą zostać rozpoczęte zanim nie zostaną opracowane mapy potrzeb zdrowotnych” – podkreślił Łanda, zaznaczając, że koncepcja sieci musi być rozwijana w oparciu o rzetelne dane. Jak przypomniał, mapy w zakresie szpitalnictwa powinny powstać do końca kwietnia.

Jak dodał, w temacie sieci szpitali „aktualnie nie są prowadzone prace analityczne, a ewentualne prace koncepcyjne zostaną rozpoczęte nie wcześniej niż w czerwcu br”.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.