Ruszyły prace nad ustawą o POZ

Założenia ustawy o podstawowej opiece zdrowotnej mają być opracowane do końca czerwca 2016 r. Przedstawiciele wszystkich organizacji lekarzy rodzinnych, powołani przez ministra zdrowia, zainaugurowali prace 11 stycznia.

 Zespół powołany przez ministra zdrowia do opracowania ustawy o podstawowej opiece zdrowotnej, składa się z 21 osób - przedstawicieli wszystkich organizacji lekarzy rodzinnych. Porozumienie Zielonogórskie reprezentuje w nim prezes Jacek Krajewski, Teresa Dobrzańska-Pielichowska, Marek Twardowski, Andrzej Zapaśnik i Mariusz Kocój.

- Ustawa o POZ jest potrzebna i Porozumienie Zielonogórskie będzie zadowolone, jeśli w końcu taka powstanie – mówi prezes PZ Jacek Krajewski. - Pamiętajmy, że to już nie pierwsze podejście do takiego aktu prawnego. Miejmy nadzieję, że tym razem szczęśliwie się sfinalizuje.

Ministra zdrowia Konstanty Radziwiłł powiedział, że podstawowa opieka zdrowotna powinna być fundamentem systemu ochrony zdrowia, że musi być dostępna dla każdego, a także że jako minister opowiada się za modelem opieki koordynowanej przez lekarza rodzinnego. To założenia zbieżne z postulatami lekarzy Porozumienia Zielonogórskiego, o które federacja zabiega od lat.

Kolejne spotkanie zespołu zaplanowano na 26 stycznia 2016 r.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.