Ameryka uzależniona od leków przeciwbólowych

To już prawdziwa epidemia – donoszą media w USA. Uzależnienie od opioidowych środków przeciwbólowych dotyka jedną czwartą Amerykanów.

Tagi

Zdrowie

27 proc. Amerykanów przyznaje, że albo nadużywa leków przeciwbólowych na receptę, albo ma w swoim bliskim otoczeniu kogoś, kto tak robi – wynika z opublikowanych niedawno badań fundacji Kaiser Family Foundation. W tej samej ankiecie 16 proc. respondentów stwierdziło, że zna kogoś, kto zginął z powodu przedawkowania leków przeciwbólowych. Połowa z nich przyznaje, że był to ktoś z ich rodziny lub bliskich przyjaciół.

To oznacza, że tzw. „kryzys opioidowy” dotyka już prawie 66 mln mieszkańców USA. Niedawno sam Barack Obama, prezydent kraju, zapowiedział, że podejmie walkę z nadużywaniem opioidowych środków przeciwbólowych. W 2012 r. lekarze w USA wydali 259 mln recept na tego typu leki. To więcej niż wynosi liczba dorosłych zamieszkujących ten kraj.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.