Kraków stanie się stolicą kardiologii

Już po raz 16. Kraków stanie się międzynarodowym centrum wymiany doświadczeń w leczeniu chorób układu sercowo-naczyniowego. Światowej sławy autorytety z dziedziny kardiologii, kardiochirurgii, anestezjologii, angiologii i neurologii spotkają się na XVI Międzynarodowych Warsztatach Kardiologii Interwencyjnej „New Frontiers in Interventional Cardiology, NFIC 2015” 25-28 listopada.

Konferencja od lat jest jednym z głównych forów dyskusyjnych w zakresie kompleksowego leczenia pacjentów ze schorzeniami układu sercowo-naczyniowego. Świadczy o tym coraz liczniejszy udział nie tylko specjalistów z Europy, ale również z Ameryki Północnej oraz Azji.

Podczas NFIC przedstawiane będą najnowocześniejsze technologie stosowane w kardiologii interwencyjnej w Polsce i na świecie, a także nowe wytyczne. Goście warsztatów będą mieli okazję uczestniczyć w transmisji na żywo innowacyjnych zabiegów z zakresu kardiologii interwencyjnej, przeprowadzanych w renomowanych ośrodkach w Europie: w Krakowie, Rotterdamie, Rostocku i Budapeszcie.

Co roku w warsztatach uczestniczy ponad 1200 osób (lekarzy, pielęgniarek, techników, przedstawicieli przemysłu farmaceutycznego). W tym roku po raz pierwszy autorzy nadesłanych najlepszych prac będą mieli okazję zaprezentować swój dorobek naukowy podczas sesji plakatów moderowanych współorganizowanej przez redaktorów naczelnych czasopisma „Advances in Interventional Cardiology”.

Warsztaty organizowane są przez Instytut Kardiologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum pod patronatem Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego we współpracy z European Association of Percutaneous Cardiovascular Interventions (EAPCI) i European Board for Accreditation in Cardiology (EBAC).

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.