Odkryj stomię – bezpłatne szkolenia online

W ramach kampanii „STOMAlife. Odkryj stomię” ruszył pierwszy w Polsce interaktywny kurs dotyczący stomii i jej pielęgnacji. Szkolenie jest dla każdego nieodpłatnie dostępne i kończy się wydaniem zaświadczenia o odbyciu kursu.

Kurs składa się z dwóch części. Pierwsza z nich zawiera podstawowe informacje dotyczące stomii, jej pielęgnacji i sprzętu stomijnego. Druga związana jest z edukacją pacjenta stomijnego na temat jego stanu, codziennego życia, a także refundacji niezbędnych akcesoriów.

By skorzystać z kursu, wystarczy wejść na stronę www.stomalife.pl/szkolenia, gdzie znajdują się obie części szkolenia oraz quiz porządkujący zdobytą wiedzę. Osoby chcące otrzymać certyfikat poświadczający ukończenie kursu, muszą wypełnić zgłoszenie, aby otrzymać dostęp do testu sprawdzającego. Do aplikacji można przejść po ukończeniu drugiej części szkolenia lub bezpośrednio ze strony partnera szkolenia.

Operacja wyłonienia stomii jest przeprowadzana w wyniku chorób układu pokarmowego, które stają się coraz bardziej powszechnym problemem medycznym. Rak jelita grubego jest najczęściej diagnozowanym w Polsce nowotworem, jednak dzięki rozwojowi medycyny stał się uleczalny. Coraz częściej jednak zaleca się czasowe wyłonienie stomii, w związki z czym liczba stomików, którą obecnie szacuje się w Polsce na ok. 40 tys., stale rośnie. Z tego powodu należy pracować nad rozwiązaniem problemu wykluczenia społecznego oraz nad poprawą jakości życia stomików.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.