Otyłość w Europie - Polacy powyżej średniej

Z powodu otyłości co roku na świecie umiera prawie 3 mln osób. W Polsce cierpi na nią już ponad 23 proc. społeczeństwa, co sprawia, że znajdujemy się w pierwszej dziesiątce najgrubszych narodów w Europie.


Poziom otyłości na świecie wzrósł prawie dwukrotnie w ciągu ostatnich 30 lat sięgając prawie pół miliarda osób w 2008 roku. Jak wynika z ostatniej aktualizacji Światowego Indeksu Bezpieczeństwa Żywnościowego (Global Food Security Index) opracowanego na zlecenie DuPont przez Economist Intelligence Unit (EIU), europejską stolicą otyłości jest Praga. Aż 28,7 proc. czeskiego społeczeństwa ma nadmiar kilogramów 

Jeśli chodzi o pozostałych sąsiadów Polski, szczuplejsi od nas są mieszkańcy Ukrainy (na otyłość cierpi tam 20,1 proc. społeczeństwa) oraz Niemiec (21,3 proc.). Grubsi niż Polacy są Białorusini (23,4 proc.), Słowacy (24,6 proc.) oraz Rosjanie (24,9 proc.).
Najszczuplejszymi Europejczykami są Szwajcarzy – tylko 14,9 proc. z nich jest otyłych. Poniżej średniej europejskiej plasują się również Francuzi (15,6 proc.) oraz Duńczycy i Holendrzy (po 16,2 proc.).

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

1 Komentarze

Karbinadel 2014-07-10

Czyli wino trzeba pić, nie piwo

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.