Strategia Walki z Rakiem- znamy wersję ostateczną

Ponad 200 ekspertów z towarzystw naukowych oraz onkologicznych organizacji pozarządowych wypracowało ostateczną wersję polskiego cancer planu. Strategi Walki z Rakiem w Polsce 2015-2024 wraz z opracowaniem "Obecny stan zwalczania nowotworów w Polsce" trafił w połowie czerwca do resortu zdrowia.

Podczas konferencji prasowej prezentującej ostateczną wersję dokumentu prof. Jacek Jassem podkreślał, że jest on zbiorem rozwiązań, które powinny znacząco poprawić jakość oraz czas realizacji świadczeń.

W ostatecznym kształcie strategia proponuje podjęcie 90 działań, które mają zapewnić realizację 30 celów postawionych w 5 obszarach. Za priorytetowe eksperci uznali- organizację i zarządzanie systemem zwalczania chorób nowotworowych, naukę i badania nad rakiem, profilaktykę pierwotną i wtórną, diagnostykę i leczenie oraz jakość życia w trakcie i po leczeniu. Dla każdego z tych obszarów strategia proponuje nowe rozwiązania, które w ocenie środowiska onkologicznego powinny przynieść wymierne efekty.

Chwaląc oddolną inicjatywę Polskiego Towarzystwa Onkologicznego Igor Radziewicz-Winnicki podkreślił, że jest ona dowodem na to, że społeczeństwo obywatelskie jest w stanie zjednoczyć się w drodze do wyznaczonego celu, a resort zdrowia będzie sukcesywnie starał się uwzględniać zapisane w niej postulaty.

"W przyszłym tygodniu pakiet kolejkowy już uwzględniający część tych postulatów będzie dyskutowany podczas posiedzeń Sejmowej Komisji Zdrowia"- podkreślił wiceminister zdrowia.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

1 Komentarze

janek 2014-07-05

NASZA PETYCJA O ZMIANĘ PLANU WALKI Z RAKIEM NIC NIE DAŁA , NIKT Z DECYDENTÓW SIĘ TYM NIE ZAINTERESOWAŁ. PETYCJE PODPISAŁO 3 TYS OSÓB I NIC NIE DOSTALIŚMY ŻADNEJ ODPOWIEDZI. CHODZI TYLKO O PODZIAŁ KASY I NIC WIECEJ. PETYCJA CITIZENGO.ORG (STRONA 2).

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.