Lux Med wchłania białostocką sieć ambulatoriów

Apetyt Grupy Lux Med rośnie w miarę jedzenia. Po serii przejęć na rynku diagnostyki obrazowej spółka włączyła do grupy spółkę Centrum Zdrowia Medycyna z Białegostoku.

Pod szyldem Lux Med działać będą 4 białostockie placówki zajmujące się opieką ambulatoryjną i zatrudniające 150 lekarzy. Jak podkreśla szefowa Lux Med'u - Anna Rulkiewicz- przejęcie działającego od 2006 roku Centrum Zdrowia Medycyna pozwoli spółce na rozszerzenie oferty ambulatoryjnej na miasta wschodniej Polski i objęcie opieką medyczną pacjentów ze wschodniej części kraju.

Dołączenie Centrum Zdrowia Medycyna do grupy Lux Med to piąta akwizycja w ciągu minionego półrocza. W grudniu ubiegłego roku dokonano akwizycji stołecznego szpitala Carolina Medical Center oraz spółki diagnostycznej Tomograf w Toruniu. W tym roku - do grupy włączono pracownie diagnostyczne Scanlab w Łodzi i Diagnostic-Med w Poznaniu.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.