Uratowali pacjenta dzięki "House`owi”

Niemieccy lekarze uratowali życie 55-letniego mężczyzny dzięki jednemu z odcinków serialu “Dr House”, informuje The Local.

Przez rok pacjent cierpiał z powodu różnych nasilających się symptomów. Lekarze nie mogli dojść ich przyczyny.

Jego serce słabło, wzrok i słuch pogarszały się, cierpiał z powodu refluksu, niewytłumaczalnej gorączki i miał powiększone węzły chłonne. Prognozy były złe.
  
Okazało się, że przyczynę znał serialowy Dr Gregory House. Diagnoza – erozja endoprotezy stawu biodrowego.
 
Tygodnik medyczny “Lancet” poinformował, że pacjent został zgłoszony w maju 2012 r. do Centrum  Chorób Niezdiagnozowanych w Marburgu.

Zespół medyczny z Centrum  Chorób Niezdiagnozowanych w Marburgu prześledził historię medyczna pacjenta, która nie wykazała nic szczególnego oprócz wstawienia dwóch implantów bioder.
  
Dr Juergen Schaefer przypomniał sobie jeden z odcinków z siódmego sezonu serial “Dr House”, gdzie lekarz miał do czynienia z podobną sytuacją. Podejrzenie – zatrucie kobaltem, którego przyczyną mógł być zerodowany implant stawu biodrowego.
  
 Skany i testy krwi potwierdziły podejrzenia. Metalowe implanty natychmiast zostały zastąpione ceramicznymi.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

3 Komentarze

asd 2014-02-07

no coz, to niemcy. u nas pewnie uznaliby to za leczenie eksperymentalne i nfz wypiałby sie na pacjenta. lepiej leczyc wutamina C i routinoscorbinem bo to ponoc sprawdzone na kazda chorobe...... pozdrowienia dla naszego ministra zdrowia pokroju pana nowaka, muchy a teraz i bienkowskiej super pani minister... sorry, takich mamy ministrów

blaumim 2014-02-07

u nas Centrum Chorób Niezdiagnozowanych znajduje się na cmentarzach.

Robert 2014-02-07

U nas stwierdziliby, że w tym wieku to normalne i nie jest wymagane żadne leczenie. Przy okazji konował zgarnęłyby w kieszeń kupę kasy za wizyty prywatne i badania na państwowym sprzęcie z Wielkie Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.