Polski twitter dla lekarzy

Ruszyło Sansilium czyli polski „twitter dla lekarzy”, na którym w zamkniętym gronie prowadzone są dyskusje poświęcone problemom związanym ze stosowaniem leków.

Nowoczesna farmakoterapia jest wyzwaniem w codziennej praktyce klinicznej, szczególnie gdy decyzję o leczeniu musimy podjąć przy łóżku chorego. Mobilna aplikacja pozwala lekarzowi zadać pytanie bezpośrednio ze swojego smartfona i szybko uzyskać na nią odpowiedź.

Lekarze zarejestrowani w Sansilium mają również dostęp do bazy z charakterystyką leczniczą ponad 4000 leków, której jakość zapewnia Pharmindex. Łatwo dostępne i zawsze aktualne poziomy refundacji ułatwiają wypisywanie recept, a uporządkowana według ceny lista zamienników pozwala wybrać optymalny dla chorego.

Lekarz zadający pytanie o lek wpisuje je na ekranie swojego telefonu nie odchodząc od łóżka chorego. Po chwili prośba o radę pojawia się na smartfonach wszystkich zapisanych do Sansilium lekarzy. Najlepsze odpowiedzi otrzymują od użytkowników punkty poparcia oraz mogą być komentowane.

Sansilium jest wyrazem zmieniającej się komunikacji w środowisku medycznym, zbliżając lekarzy różnych specjalności i uławiając wzajemną wymianę wiedzy. Aplikacja tworzona jest przez lekarzy dla lekarzy, a przy tym dostępna jest za darmo.

Więcej informacji na temat Sansilium dostępne jest na stronie:  www.sansilium.pl.

Autorzy aplikacji:
Łukasz Kołtowski – lekarz w trakcie specjalizacji z kardiologii, młodszy asystent w I Klinice Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Karol Kulesza – programista-kontraktor, specjalizujący się w tworzeniu oprogramowania na platformy mobilne.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.


Blogi »

Lew Starowicz

Lew Starowicz

Seksowne profesje

Kalendarium

« » styczeń 2017
PnWtŚrCzPtSbN
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Studenci Medycyny i Farmacji