pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Polski twitter dla lekarzy

KUP LICENCJĘ
Pin It email print

Ruszyło Sansilium czyli polski „twitter dla lekarzy”, na którym w zamkniętym gronie prowadzone są dyskusje poświęcone problemom związanym ze stosowaniem leków.

 

Nowoczesna farmakoterapia jest wyzwaniem w codziennej praktyce klinicznej, szczególnie gdy decyzję o leczeniu musimy podjąć przy łóżku chorego. Mobilna aplikacja pozwala lekarzowi zadać pytanie bezpośrednio ze swojego smartfona i szybko uzyskać na nią odpowiedź.

Lekarze zarejestrowani w Sansilium mają również dostęp do bazy z charakterystyką leczniczą ponad 4000 leków, której jakość zapewnia Pharmindex. Łatwo dostępne i zawsze aktualne poziomy refundacji ułatwiają wypisywanie recept, a uporządkowana według ceny lista zamienników pozwala wybrać optymalny dla chorego.

Lekarz zadający pytanie o lek wpisuje je na ekranie swojego telefonu nie odchodząc od łóżka chorego. Po chwili prośba o radę pojawia się na smartfonach wszystkich zapisanych do Sansilium lekarzy. Najlepsze odpowiedzi otrzymują od użytkowników punkty poparcia oraz mogą być komentowane.

Sansilium jest wyrazem zmieniającej się komunikacji w środowisku medycznym, zbliżając lekarzy różnych specjalności i uławiając wzajemną wymianę wiedzy. Aplikacja tworzona jest przez lekarzy dla lekarzy, a przy tym dostępna jest za darmo.

Więcej informacji na temat Sansilium dostępne jest na stronie:  www.sansilium.pl.

Autorzy aplikacji:
Łukasz Kołtowski – lekarz w trakcie specjalizacji z kardiologii, młodszy asystent w I Klinice Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Karol Kulesza – programista-kontraktor, specjalizujący się w tworzeniu oprogramowania na platformy mobilne.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

Komentarze

Wiadomości dnia na funduszeinwstycyjne.pb.pl

Puls Biznesu premium

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu