Lekarze zebrali 100 tys. podpisów...

... oczywiście chodzi o lekarską inicjatywę ustawodawczą związaną z nowelizacją ustawy refundacyjnej. Wczoraj (10 grudnia) minął termin na zebranie 100 tys. obywatelskich podpisów popierających projekt przedstawiony przez Federację Porozumienie Zielonogórskie. Dziś redakcji Pulsu Medycyny udało się potwierdzić, że zbiórka zakończyła się sukcesem.

Przypomnijmy, że projekt noweli ustawy refundacyjnej przygotowanej przez lekarzy zrzeszonych w FPZ ujrzał światło dzienne na początku września br. Wówczas stosowany wniosek złożony został do Marszałek Sejmu, która go przyjęła. To zapoczątkowało 3 miesięczny czas zabierania podpisów popierających lekarską inicjatywę legislacyjną. Pomysł Federacji Porozumienie Zielonogórskie zyskał aprobatę m.in. samorządu lekarskiego. W specjalnym stanowisku Prezydium NIL jego członkowie przekonywali, że "projekt zmierza do realizacji części postulatów całego środowiska lekarskiego artykułowanych od czasu wejścia w życie ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych."

Puls Medycyny będzie pilnie śledził dalsze, sejmowe losy lekarskiego projektu nowelizacji ustawy refundacyjnej.

 

Czytaj również: Lekarze mają swój projekt ustawy refundacyjnej

 

 

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.