Polacy polubili ZIP

W ciągu zaledwie pięciu miesięcy pół miliona Polaków skorzystało z możliwości założenia sobie internetowego konta w NFZ.

ZIP, czyli Zintegrowany Informator Pacjenta, udostępnia zarejestrowanym użytkownikom historyczne dane o ich leczeniu i finansowaniu leczenia, gromadzone od 2008 r. przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

„Oprócz tego, że chcemy ułatwić życie Polakom, realizujemy również swój obowiązek ustawowy, tj. informowanie pacjentów o udzielonych im świadczeniach i kosztach. Dzięki systemowi można sprawdzić, u którego lekarza, pielęgniarki czy położnej jesteśmy zapisani i ile za to zapłacił NFZ, gdzie i kiedy wykupiliśmy refundowaną receptę i ile Fundusz dopłacił do leku lub gdzie się leczyć bezpłatnie. Można także znaleźć informację o realizacji złożonego w NFZ wniosku do sanatorium, kiedy i gdzie korzystaliśmy z leczenia uzdrowiskowego. Pacjenci zyskali też dostęp do wyszukiwarki przychodni i lekarzy mających kontrakty z NFZ” – mówi prezes Agnieszka Pachciarz. – W ciągu najbliższych miesięcy planujemy rozszerzenie funkcjonowania ZIP dla osób poniżej 18. roku życia oraz o programy profilaktyczne”.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.