MZ o analizach weryfikacyjnych AOTM

Urzędnicy z Miodowej przekazali do konsultacji społecznych projekt rozporządzenia w sprawie sposobu i procedur przygotowania analizy weryfikacyjnej AOTM oraz opłat za nie wnoszonych. Koszt jej przygotowania ma według projektu wynieść 101 574 zł.

Jak wyjaśnia prawodawca, kwotę za wykonanie analizy weryfikacyjnej oszacowano biorąc pod uwagę koszty osobowe, administracyjne oraz rzeczowe. Analizy weryfikacyjne będą stanowiły nowy zakres działań i będą mogły się składać z analizy racjonalizacyjnej oraz oceny instrumentów podziału ryzyka - co sprawia, że kwota ta jest wyższa od opłaty za sporządzenie raportu w sprawie oceny świadczeń opieki zdrowotnej i oceny raportu dotyczącego leków lub wyrobów medycznych.

Jak będzie przygotowywana analiza weryfikacyjna?

W pierwszej kolejności dokonywana będzie ocena analiz dołączonych do wniosków tj. analizy klinicznej, analizy ekonomicznej, analizy wpływu na budżet podmiotu zobowiązanego do finansowania świadczeń ze środków publicznych, analizy racjonalizacyjnej, a także przedstawienie rekomendacji refundacji odnośnie wnioskowanego leku, środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego, wyrobu medycznego z innych państw, ocenę warunków objęcia refundacją , czy też wyznaczenie wartości progowej ceny zbytu netto w oparciu o współczynnik QALY.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.