Spółka oferuje „wieczną młodość”

Marek Druś, http://uk.news.yahoo.com

Za 38 tys. GBP (191 tys. zł) spółka Sceil przechowa dla klienta jego komórki macierzyste, które później mogą posłużyć do „naprawy” części jego ciała.

Sceil, który jest częścią Cellectis Group, pobiera od klienta komórki ze skóry pod znieczuleniem miejscowym. Potem zamienia je na komórki macierzyste i przechowuje w temperaturze minus 180 stopni Celsjusza, aby się nie starzały. Usługa została uruchomiona w Wielkiej Brytanii, bo   nie ma tam przeszkód prawnych, jakie występują w innych krajach.    

- Wierzymy, że to stanie się popularne wśród pewnej klasy ludzi, którzy mają wszystko czego chcą, ale nie mogą nic zrobić ze starzeniem – powiedział Andre Choulika, prezes Cellectis i szef Sceil. - To jest drogie, więc zarezerwowane tylko dla pewnej klasy ludzi, których na to stać. Dwadzieścia lat temu tylko bogaci mieli telefony komórkowe. Teraz wszyscy je mają – dodał.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

1 Komentarze

Paweł 2013-09-12

Zamieniają zwykłe komórki na macierzyste? Wygląda to na jakąś ściemę. Przypomina mi się akcja jakiejś firmy z Izraela polegająca na sprzedawaniu działek na księżycu.

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.