Nocna i świąteczna pomoc do zmiany?

NFZ przekazał do konsultacji projekt zmian w zarządzeniu w sprawie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Na uwagi czeka do 12 kwietnia br.

Poprawa jakości świadczeń udzielanych dzieciom, zwiększenie możliwości przeprowadzenia koniecznych badań diagnostycznych- to tylko część kwestii jakie nowelizacją zarządzenia w sprawie  nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej chce usprawnić prezes NFZ Agnieszka Pachciarz.

Jak informuje centrala funduszu, prace nad nowelizacja zarządzenia trwały od jesieni 2012 roku.

„W ich wyniku 4 marca br. Prezes Funduszu przesłała do Ministra Zdrowia propozycje oczekiwanych zmian w rozporządzeniach koszykowych dotyczących podstawowej opieki zdrowotnej i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Część z nich omawiana była na spotkaniach z przedstawicielami Porozumienia Zielonogórskiego’- informuje  rzecznik NFZ Andrzej Troszyński.

Urzędnicy z centrali NFZ przekonują, że zmiany w zarządzeniu pozwolą na poprawę także kwestii związanych z transportem sanitarnym oraz dostępności do świadczeniodawców nocnej i świątecznej opieki.

„Z uwagi na stwierdzone podczas kontroli nieprawidłowości w realizacji umów, zarządzenie doprecyzowuje zakres danych związanych z udzielonymi świadczeniami, jakie jest zobowiązany dokumentować świadczeniodawca, z zaleceniem posiadania sprzętu rejestrującego zgłoszenia telefoniczne pacjentów oraz konieczności archiwizowania dokonanych nagrań”- wyjaśnił Andrzej Troszyński.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.