Wybrano najbardziej zaangażowanych w pomoc chorym na raka

Elżbieta Wojdyła, Odział Onkologii Klinicznej Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu i twórcy Międzynarodowych Igrzysk Sportowych „Onko-Olimpiada” zostali laureatami plebiscytu „Złote Krople Rosy” organizowanego w ramach kampanii „Rak. To się leczy!”.

Jak informuje PAP uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Teatrze Polskim w Warszawie 19 marca. Laureatów w kategoriach „Człowiek najbardziej zaangażowany w problematykę onkologiczną w Polsce” i „Oddział onkologiczny najbardziej przyjazny pacjentowi w Polsce” wybrano w internetowym głosowaniu. Nagrodę w kategorii: „Kampania/akcja społeczna lub edukacyjna najbardziej zaangażowana w walkę z rakiem w roku 2012 w Polsce” przyznała kapituła ekspertów pod przewodnictwem prof. Jacka Jassema.

„Człowiekiem najbardziej zaangażowanym w problematykę onkologiczną w Polsce” została  Elżbieta Wojdyła, która od wielu lat działa na rzecz kobiet z rakiem piersi, organizując bezpłatne badania oraz akcje, imprezy i happeningi nagłaśniające problemy nowotworowe. ”Jest przykładem na to, że raka się leczy, a po nim można zacząć żyć na nowo” – mówili o niej organizatorzy akcji.

Oddział Onkologii Klinicznej Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu zdobył najwięcej głosów w kategorii „Oddział onkologiczny najbardziej przyjazny pacjentowi w Polsce”.

„Tu kładzie się nacisk na leczenie ograniczające konieczność wykonywania radykalnych amputacji piersi i przeprowadza się leczenie systemowe innych typów raka, w tym chemioterapię, hormonoterapię i terapię ukierunkowaną na cele molekularne” – uzasadniali jurorzy.

Uznanie w kategorii: „Kampania/akcja społeczna lub edukacyjna najbardziej zaangażowana w walkę z rakiem w roku 2012 w Polsce” otrzymały Międzynarodowe Igrzyska Sportowe „Onko-Olimpiada 2012”. Ich organizatorem jest „Fundacja Spełnionych Marzeń” Małgorzaty i Tomasza Osuchów, przy współpracy trenerów Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.