Amgen Scholars do końca stycznia

Jeszcze niespełna miesiąc studenci z Polski mogą zgłaszać się do programu naukowego Amgen Scholars. Dzięki niemu młodzi naukowcy będą mogli uczestniczyć w projektach badawczych realizowanych na najlepszych uczelniach w Europie- na Uniwersytecie Cambridge (Wielka Brytania), w Instytucie Karolinska (Szwecja) lub na Uniwersytecie Ludwiga Maximiliana (Niemcy).

Dzięki projektowi, młodzi naukowcy mogą zdobywać praktyczne umiejętności w pracy laboratoryjnej pod okiem najbardziej utytułowanych naukowców. Dotychczas z Amgen Scholars skorzystało blisko 1800 studentów z 440 uczelni z Europy oraz USA.

„Tworząc program naszym celem było wsparcie innowacji. Chcemy osiągnąć ten cel poprzez budowę kapitału intelektualnego – wspierając młodych naukowców w ich rozwoju. Rosnące z roku na rok zainteresowanie programem świadczy o tym, że coraz więcej osób chce rozwijać się realizując projekty badawcze w ramach Amgen Scholars. Cieszę się, że tak wiele osób z Polski korzysta z możliwości jakie oferujemy”– powiedział Christophe Bourdon dyrektor generalny Amgen CEE.

Nad tegoroczną edycją programu honorowy patronat po raz kolejny objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.