Państwowe Ratownictwo Medyczne po nowemu?

Bronisław Komorowski podpisał znowelizowaną ustawę o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Dzięki niej blisko 600 lekarzy nie straci swoich uprawnień i będzie mogło nadal jeździć w karetkach „S”.

Zgodnie z podpisaną w piątek 14 grudnia nowelizacją, lekarzem włączonym do Państwowego Systemu Ratownictwa będzie mógł być lekarz posiadający specjalizację lub tytuł specjalisty z dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii, chorób wewnętrznych, chirurgii ogólnej, chirurgii dziecięcej, ortopedii i traumatologii narządu ruchu, ortopedii i traumatologii lub pediatrii lub też taki, który przez 3 tys. godzin wykonywał pracę lekarza w SOR, zespole ratownictwa medycznego, lotniczym zespole ratownictwa lub na izbie przyjęć. Lekarze z tej ostatniej grupy będą zobowiązani do rozpoczęcia szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie medycyny ratunkowej do dnia 1 stycznia 2015 r.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

1 Komentarze

neo 2012-12-18

Ja bardzo przepraszam, ale tytuł tego textu powinien brzmieć: "Państwowe Ratownictwo Medyczne NADAL PO STAREMU". "Dzięki" podpisaniu noweli 600 lekarzy pozostanie nadal bez odpowiednich uprawnień, a mimo to będą mogli jeździć w karetkach. Dlaczego tak mówię? bo to nie jest żadna nowela tylko przesunięcie terminu wprowadzenia w życie ustawy, która miała wejść już od 1 styzcnia 2013! Zamiast więc dopilnować zawczasu, by lekrze się wyspecjalizowali, to im się odpuszcza i daje na to kolejne kilka lat. A gdzie rozwoj, dbałość o jakość i zdrowie oraz bezpieczenstwo pacjenta? Tym bardziej ejst to karygodne, że prywatne firmy jezdzace w ramach systemu juz dawno do owej ustawy sie przystosowaly. Tylko publiczne jednostki, ktore nie zdazyly ją oprotestowały i proszę - osiągnęły co chciały...

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.