Kosmetyka rozporządzenia o stażu lekarskim

Resort zdrowia zaprezentował zmiany, jakie chce wprowadzić do rozporządzenia w sprawie stażu podyplomowego dla lekarzy i lekarzy dentystów. Na uwagi urzędnicy czekają do 19 grudnia br.

W dokumencie doprecyzowano przepisy dotyczące finansowania dwudniowych kursów medycyny ratunkowej odbywanych przez lekarzy na stażu w ramach medycyny ratunkowej. Ustalono również jasne zasady finansowania staży lekarzy i lekarzy dentystów będących żołnierzami w służbie czynnej (w zakresie szkoleń, podstaw obliczenia wynagrodzeń oraz możliwości rozliczania podróży służbowych).
Korekta rozporządzenia wejdzie w życie w dzień po ogłoszeniu, z mocą obowiązywania od dnia 1 października br. – jest to ukłon resortu w stronę stażystów, którzy staż rozpoczęli 1 października br. oraz podmiotów finansujących tę formę szkolenia.  

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.