Lekarze chcą zmian w umowach z NFZ

26 kwietnia lekarze wystąpią z wnioskami do NFZ o zmianę warunków aktualnie obowiązujących umów w sprawie wystawiania leków refundowanych – zdecydowali przedstawicieli Porozumienia Organizacji Lekarskich, Naczelnej Rady Lekarskiej oraz Aptekarskiego Związku Pracodawców. Twierdzą, powołując się na opinię konstytucjonalisty prof. Piotra Winczorka, że umowa jest niezgodna z konstytucją.

Spotkanie przedstawicieli Porozumienia Organizacji Lekarskich, Naczelnej Rady Lekarskiej oraz Aptekarskiego Związku Pracodawców „Porozumienie Dolnośląskie odbyło się 17 marca w siedzibie Wielkopolskiej Izby Lekarskiej.

„Sytuacja staje się nie do zniesienia. Rząd dokonuje selekcji na tych, których stać na wykupienie recept i tych których na to nie stać.” – mówi Jacek Krajewski, prezes Porozumienia Zielonogórskiego. „ Nigdy dotąd środowisko lekarskie nie było tak skonsolidowane jak dotychczas – mówi Krzysztof Bukiel, prezes OZZL. – Rząd nas oszukał mimo, że zaprzestaliśmy przybijania pieczątek „Refundacja leku do decyzji NFZ”.

Zdaniem lekarzy wprowadzanym przez Ministerstwo Zdrowia przepisom towarzyszą błędy i chaos. Dlatego zamierzają także przedstawić dramatyczna sytuację w ochronie zdrowia prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu.

POL (Porozumienie Organizacji Lekarskich) chce doprowadzić do tworzenia bardziej precyzyjnych zapisów prawa, w których nie ma wątpliwości dotyczących interpretacji. Organizacja wskazuje szkodliwe regulacje prawne, które powodują zagrożenia dla zdrowia i życia pacjentów. Do POL należą: Federacja Porozumienie Zielonogórskie, Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy, Stowarzyszeniem Lekarzy Praktyków-Konsylium 24 oraz Polska Federacja Pracodawców Ochrony Zdrowia.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.