1000 złoty za zgodę na badania

Minister Zdrowia przekazał do konsultacji zewnętrznych projekt rozporządzenia w sprawie wysokości opłaty za czynności związane z wydaniem zgody na przeprowadzenie badań naukowych i rozwojowych.

Resort zdrowia w przedstawionym projekcie ustalił wysokość opłaty na kwotę 1000 złotych. Kwota ta ma trafiać na rachunek Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, który to wykonuje czynności związane z wydaniem zgody.

W ramach opłaty urzędnicy URPL będą zobowiązani m.in. do analizowania następujących materiałów: dokumentacji obejmującej tożsamość produktu biobójczego lub substancji czynnej; danych dotyczących oznakowania; dostarczonych ilości oraz nazw i adresów osób, do których produkt biobójczy lub substancja czynna są dostarczane; dokumentacji zawierającej wszystkie dostępne dane o możliwych skutkach działania na zdrowie ludzi lub zwierząt i wpływie na środowisko. Jak uzasadnia resort zdrowia, pobieranie przedmiotowych opłat zostało przewidziane w art. 25 dyrektywy 98/8/WE Parlamentu Europejskiego i Rady dotyczącej wprowadzania do obrotu produktów biobójczych.

Termin zgłaszania uwag do projektu rozporządzenia mija 28 lutego br.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.