Leki Novartisu też bezpośrednio do aptek

Po firmach AstraZeneca, Sanofi-Aventis i GSK teraz Novartis Pharma ujawnił, że swoje preparaty dostarcza do aptek w systemie dystrybucji bezpośredniej.

Jak dowiedział się Puls Farmacji, innowacyjny producent Novartis już od blisko 2,5 roku prowadzi na polskim rynku dystrybucję w tym systemie.

"Model sprzedaży bezpośredniej ma jedynie na celu wsparcie tradycyjnego systemu dystrybucji, który pozostaje naszym głównym sposobem sprzedaży" - wyjaśnia Jacek Ławrecki, reprezentujący Novartis Pharma.

Jedynie kilka procent

Apteki mogą się zaopatrywać w preparaty przez pruszkowską hurtownię Lek należącą do grupy Sandoz. W sprzedaży bezpośredniej dostępna jest większość preparatów Novartisu, jednak - jak przyznają przedstawiciele producenta - zwiększone zapotrzebowanie dotyczy niewielkiej części preparatów znajdujących się w ofercie firmy.

„Sprzedaż preparatów w systemie Direct-to-Pharmacy stanowi zaledwie kilka procent ogólnej sprzedaży farmaceutyków" - dodaje Jacek Ławrecki. Podkreśla, że bezpośredniego zakupu może dokonać każda apteka, która nawiąże relacje handlowe z hurtownią Lek.


Więcej na ten temat czytaj w Pulsie Farmacji nr 6/7 (48/49) z 21 kwietnia 2010 r.

AKTUALNA OFERTA PRENUMERATY PULSU FARMACJI


Czytaj również:

AstraZeneca postawiła na swoim

Producenci polubili dystrybucję bezpośrednią

Wszyscy stracą - komentarz Tomasza Dzitko, prezesa zarządu Delfarma

Firma farmaceutyczne muszą działać odpowiedzialnie - komentarz Andrzeja Smyka, prezesa Organizacji Polskich Dystrybutorów FarmaceutycznychMateriał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.