Zmiany w rozliczaniu z NFZ

Jest szansa, że NFZ będzie płacił za wszystkie dni pobytu pacjenta na oddziałach anestezjologii i intensywnej terapii. Centrala Narodowego Funduszu Zdrowia przedstawiła do konsultacji projekt zarządzenia prezesa NFZ, w którym wykreślony zostanie zapis mówiący o rozliczeniu pobytu w OIT po wykonanym zabiegu chirurgicznym od trzeciego dnia.

Jeśli zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów na leczenie szpitalne w zaproponowanym kształcie wejdzie w życie, do rozliczenia kwalifikować się będą wszystkie osobodni w OIT. W związku z tym skorygowano wartości punktowe grup, w ramach których był dotychczas liczony pobyt pacjenta na oddziałach intensywnej terapii.

Przekazany do konsultacji społecznych projekt zarządzenia przewiduje również zmianę finansowania grup związanych z leczeniem oparzeń. W tym celu wyodrębniono grupy z najpoważniejszymi oparzeniami, tj. przede wszystkim oparzenia trzeciego stopnia z ponad 50 proc. powierzchni ciała.

Zmodyfikowano ponadto charakterystykę grup zabiegów w zakresie chorób kręgosłupa. Dodano grupę związaną z finansowaniem terapii biologicznych w ciężkich postaciach łuszczycy. Umożliwiono też rozliczenie powtórnego przeszczepienia komórek krwiotwórczych w ramach jednej hospitalizacji (w przypadku odrzucenia przeszczepu).
Świadczeniodawcy mogą zgłaszać uwagi do 31 marca 2010 r.

www.nfz.gov.pl .
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.


Blogi »

Lew Starowicz

Lew Starowicz

Pożądanie okresowe

Kalendarium

« » kwiecień 2017
PnWtŚrCzPtSbN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Studenci Medycyny i Farmacji