Zmiany w asortymencie punktów aptecznych

Gripex wróci do punktów aptecznych? Ministerstwo Zdrowia postanowiło poprawić znowelizowane miesiąc temu rozporządzenie dotyczące wykazu produktów leczniczych dostępnych w tych placówkach. Teraz czeka na wskazanie, co powinno znaleźć się w wykazie.

Komunikat wiceministra Marka Twardowskiego w tej sprawie to efekt nagłośnienia sprawy i licznych krytycznych uwag napływających do ministerstwa dotyczących bardzo ograniczonego w bieżącej nowelizacji wykazu produktów leczniczych, które mogą być dopuszczone do obrotu w placówkach obrotu pozaaptecznego oraz punktach aptecznych.

Duży artykuł na ten temat ukazał się m.in. w Pulsie Farmacji. Znajdziesz go tutaj:

Punkty apteczne zagrożone

Wiceminister poinformował, iż w resorcie trwają już prace nad nowelizacją przedmiotowego rozporządzenia. Jak zapewnił, jej powodem jest zmiana stanu rejestracji niektórych produktów, a przy okazji można będzie poprawić błędy, jakie znalazły się w dokumencie.

Stąd prośba wiceministra, by zainteresowane podmioty wnikliwie przyjrzały się wykazowi i zgłosiły swoje uwagi.

Prześlą je z pewnością właściciele punktów aptecznych, którzy oburzeni nowym prawem postanowili zjednoczyć siły i założyli Izbę Gospodarczą Właścicieli Punktów Aptecznych i Aptek.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.