PZU oferuje ubezpieczenie szpitalne

PZU Życie SA poszerzyło ofertę o indywidualne ubezpieczenie szpitalne “Opieka Medyczna”. Produkt skierowany jest do klientów indywidualnych i umożliwia przeprowadzenie zabiegów i operacji w dziewięciu warszawskich szpitalach, zarówno prywatnych, jak i publicznych.

Jeszcze w tym roku mają zostać podpisane kolejne umowy ze szpitalami w Katowicach i Wrocławiu, a w roku 2009 z placówkami w Gdańsku, Szczecinie, Poznaniu, Łodzi, Lublinie i Krakowie. Szpitale będące świadczeniodawcami usług medycznych dla klientów PZU Życie muszą zapewniać wysoką jakość usług medycznych, a także komfortowe warunki pobytu w szpitalu (maksymalnie 2-osobowe pokoje z osobną toaletą oraz całodobowe wyżywienie oparte na diecie dostosowanej do zdrowia pacjenta).
Zakres ubezpieczenia obejmuje 180 najczęściej wykonywanych w Polsce procedur chirurgicznych stanowiących ponad 90 proc. wszystkich zabiegów planowych. Zabiegi należące do pakietu ubezpieczenia realizowane są w siedmiu specjalizacjach: chirurgia, urologia, laryngologia, kardiologia, ginekologia, okulistyka i ortopedia. Wyłączone są z niego m.in. operacje onkologiczne.
Składka miesięczna uzależniona jest od płci oraz od wieku pacjenta przystępującego do ubezpieczenia. Wynosi ona od 50 do 190 zł. Ubezpieczenie szpitalne kończy się wraz z osiągnięciem przez osobę ubezpieczoną 65 roku życia."Tak jest teraz, wraz z rozwojem rynku ubezpieczeń prywatnych, wiek klientów objętych ubezpieczeniem szpitalnym prawdopodobnie będzie sie wydłużał” – mówi Paweł Kalbarczyk, dyrektor Biura Ubezpieczeń Zdrowotnych PZU Życie SA.
Za kilka miesięcy firma PZU Życie SA zamierza wprowadzić ubezpieczenia szpitalne w wersji grupowej.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Pulsu Medycyny.
Podaj swój email.